DAGADANA. ŚWIAT BEZ GRANIC

Anuluj Wyślij

Dagadana. Świat bez granic to z jednej strony film o muzyce, która staje się pomostem łączącym odległe kultury a z drugiej – "kino drogi" – opowieść o niezwykłym zespole muzycznym podczas azjatyckiej trasy koncertowej.
 
Najważniejsze są spotkania zarówno te z których jak z nasiona wyrastają po latach wielkie piękne drzewa, jak i te które są zaledwie chwilą, którą po latach, choć może z nostalgią tylko wspomnimy.
 
Z takich spotkań, ważnych i ulotnych, utkana jest droga DAGADANY przez Chiny, Malezję, wyspę Bali i Singapur – taki też jest film dokumentalny Pawła Zabla, który towarzyszył im w azjatyckiej wyprawie.
 
Dagadana to zespół, który powstał na pograniczu kultur i stylów. Pochodzący z Poznania, Częstochowy i Lwowa muzycy łączą polskie i ukraińskie piosenki ludowe z jazzem i elektroniką. Promowanie słowiańskości przez muzykę jest jednym z kluczowych elementów działalności grupy.
 
Splot kultury słowiańskiej z wschodnimi brzmieniami zaskakuje komplementarnością a otwartość muzyków staje się metaforą i przesłaniem dla rozedrganego świata miotanego konfliktami.

Tytuł:DAGADANA. ŚWIAT BEZ GRANIC
Produkcja:Polska
Rok produkcji:2018
Czas trwania:88 min.
Gatunek:dokumentalny
Reżyseria:Paweł Zabel
Scenariusz:Zuzanna Grajzer
Obsada:-

Mecenasi

Partnerzy

Sponsorzy