KURIER

Anuluj Wyślij

Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie.

Nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera hitów Jack Strong i Pitbull. Ostatni pies to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy. Niezwykłe zdarzenia z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego to doskonały materiał na scenariusz, co podkreśla sam Pasikowski:

"Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych" – Władysław Pasikowski, reżyser i scenarzysta Kuriera.

Producentami wysokobudżetowej produkcji są: Muzeum Powstania Warszawskiego – inicjator przedsięwzięcia oraz Scorpio Studio – współtwórca sukcesu świetnie przyjętego przez widzów i krytyków Jacka Stronga, którego na dużym ekranie obejrzało blisko 1,2 miliona widzów.

Tytuł:KURIER
Produkcja:Polska
Rok produkcji:2019
Czas trwania:100 min.
Gatunek:historyczny
Reżyseria:Władysław Pasikowski
Scenariusz:Władysław Pasikowski, Sylwia Wilkos
Obsada:Philippe Tłokiński, Patrycja Volny, Julie Engelbrecht

Mecenasi

Partnerzy

Sponsorzy