Get Adobe Flash player

Wracamy!

 

Kino Malta wraca – otwarcie w ten weekend

Kultowe Kino Malta wznawia działalność na ul. Rybaki 6a. Kino ma nową siedzibę i nieco zmieniło swoją nazwę i formułę. Otwarcie w najbliższy weekend, 16 października. Seanse zaczynają się w samo południe, na pierwszym z nich pokazany zostanie film „Ludzie Boga”.

Odnowione Charlie Monroe Kino Malta nadal będzie miejscem spotkań filmowych dla tych, którzy oczekują od kina czegoś więcej niż tylko rozrywki. Repertuar stanowić będzie szeroki wybór światowego, europejskiego i polskiego kina, oparty na studyjnych, art-house’owych propozycjach. Poza codziennymi seansami odbywać się będą spotkania z twórcami, pokazy specjalne, premierowe i przedpremierowe, projekcje festiwalowe i przeglądy tematyczne. W planach są również pokazy małych form teatralnych oraz kameralne koncerty muzyczne.

Projekcje odbywać się będą w dwóch kameralnych salach nazwanych imionami największych ikon kina: Charlie (31 miejsc) i Marilyn (52 miejsc). Pozwala to na zaprezentowanie widzom do 40 różnych tytułów filmowych w tygodniu oraz na seanse co godzinę. 

Wystrój kina nawiązuje do – zaznaczonego w nazwie – klimatu malutkich kin znanych ze starych amerykańskich filmów. Z rozwieszonych na ścianach fotosów na widzów spoglądają gwiazdy filmowe – niektóre z nich dziś już zupełnie zapomniane. U progu gości wita sam Charlie Chaplin – dobrze znana bywalcom Kina Malta figura naturalnej wielkości została przeniesiona tu z dawnej siedziby na Śródce. A na seanse zaprasza odrestaurowany znajomy neon z 1964 roku z napisem „Kino”.

Odnowione Charlie Monroe Kino Malta chce być miejscem spotkań bez barier. Mile widziani będą widzowie poruszający się na wrotkach, rowerach, a także z psem przewodnikiem. Nowa siedziba posiada udogodnienia dla niepełnosprawnych.

W Internecie zachowała się poprzednia witryna Kina Malta, która teraz będzie pełniła rolę archiwum i odsyłała dawnych bywalców do nowego miejsca w sieci. Po aktualny repertuar, zapowiedzi i promocje trzeba zajrzeć na www.charliemonroe.pl

Kino Malta zostało zamknięte w maju 2010 roku po tym, jak poznańska kuria wypowiedziała mu lokal na Śródce. Poszukiwanie nowego miejsca i pokonywanie trudności administracyjnych trwało ponad rok. W końcu udało się! Dziś kultowe Kino Malta, któremu prof. Marek Hendrykowski na łamach „Głosu Wielkopolskiego” w 2006 roku przyznał Oscara, zaprasza na ul. Rybaki 6a.

Jesteśmy tutaj!

 

 

ReklamaReklamaReklama
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Nasz nowy adres!

Galeria

Dołącz do nas!

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską