SPOTKANIA Z PSYCHOANALIZĄ

 

Kino nie musi służyć tylko rozrywce, ale może stanowić także prawdziwą intelektualną ucztę. OTwARTe Filmowe Spotkania z Psychoanalizą to cykl projekcji przeznaczony dla wszystkich, którzy pragną zagłębić się w świat filmu, analizować go i odkrywać kolejne ukryte znaczenia. Każde spotkanie zakończone jest dyskusją publiczności i zaproszonych gości (filmoznawców, kulturoznawców, psychoterapeutów), podczas której staramy się poszerzyć horyzonty i spojrzeć na dzieło z nowej perspektywy.

Spotkania odbywają się co ok. dwa miesiące, w niedzielę o 11:00, z wyłączeniem sezonu letniego (lipiec, sierpień, wrzesień).

Partnerami wydarzenia są Ośrodek Psychoterapii i Myśli Psychoanalitycznej oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej.

 

Najbliższe spotkanie w ramach Kina Psychoanalitycznego poświęcimy niezwykłemu i przenikliwemu obrazowi Alfonso Cuaróna "ROMA".

Po projekcji zapraszamy do dyskusji, którą poprowadzą Michał Mocek – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny oraz dr hab. Katarzyna Zagórska – adiunkt w Zakładzie Retoryki Instytutu Filologii Polskiej UAM.

Pokaz filmu wraz ze spotkaniem odbędzie się 24 listopada 2019 r. (niedziela) o 11:00.

Mecenasi

Partnerzy

Sponsorzy