WYDARZENIA

OTwARTe Filmowe Spotkanie z Psychoanalizą

 

Najbliższe spotkanie w ramach Kina Psychoanalitycznego poświęcimy niezwykłemu i przenikliwemu obrazowi Alfonso Cuaróna "ROMA".

Po projekcji zapraszamy do dyskusji, podczas której spróbujemy z różnych perspektyw odkryć zawartą w filmie dynamikę i znaczenia. Spotkanie poprowadzą Michał Mocek – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny oraz dr hab. Katarzyna Zagórska – adiunkt w Zakładzie Retoryki Instytutu Filologii Polskiej UAM.

Pokaz filmu wraz ze spotkaniem odbędzie się 24 listopada 2019 r. (niedziela) o 11:00.

"Roma" to barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, "Roma" jest filmem pięknym praktycznie pod każdym względem. Realizacja zapiera dech w piersiach. Wspaniałe jest autorskie podejście reżysera, który uzewnętrznia się za pomocą sztuki w sposób charakterystyczny raczej dla literatów niż współczesnych filmowców. Prezentując nam losy rodziny z klasy średniej, zamieszkującej tytułową meksykańską dzielnicę, raczy nas motywami, które w dzieciństwie wpłynęły na późniejszą artystyczną twórczość reżysera. Część wydarzeń obserwujemy z perspektywy dzieci, inne widzimy oczami służącej należącej do klasy niższej. Chaos społeczny, nietolerancja, miłość, strata, ból, śmierć – wraz z reżyserem i bohaterami "Romy" doświadczamy powyższych". (za: naekranie.pl)


Zapraszamy!

Mecenasi

Partnerzy

Sponsorzy