WYDARZENIA

OTwARTe Filmowe Spotkanie z Psychoanalizą

 

Zapraszamy na najbliższe spotkanie w ramach OTwartych Filmowych Spotkań z Psychoanalizą. Na grudniowym spotkaniu będziemy oglądać film Agnieszki Smoczyńskiej pt. FUGA.

Po projekcji, tradycyjnie już, zapraszamy do dyskusji podczas, której spróbujemy z różnych perspektyw odkryć zawartą w obrazie dynamikę i znaczenia. Spotkanie poprowadzą Michał Mocek – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny oraz dr hab. Katarzyna Zagórska – adiunkt w Zakładzie Retoryki Instytutu Filologii Polskiej UAM.

Seans odbędzie się 16 grudnia 2018 r. (niedziela) o 11:00.

Alicja cierpi na fugę dysocjacyjną – jakieś tragiczne wydarzenie z jej życia spowodowało, że ta zapomniała o swojej przeszłości. Nie wie, kim jest, skąd pochodzi i kto jej szuka. Odnaleziona będzie żyć między dwoma nieznanymi osobowościami Czy można kochać kogoś, gdy nie pamięta się, że się go kochało? Czy można czuć bliskość z osobą, którą się zapomniało? I czy należy utrwalać rodzinę, której się nie jest częścią, choć spędziło się z nią dziesiątki lat? Fuga to ciekawe połączenie dramatu i psychologicznego thrillera, w którym znaczone nie zawsze łączy się ze znaczącym (za: naekranie.pl)

 

Human DoC

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC wyrósł na bazie działań Fundacji HumanDOC, której misją jest poszerzanie świadomości społecznej na tematy globalne oraz wspieranie rozwoju gospodarczego, informacyjnego i demokratycznego społeczeństwa. Przyświeca im idea zwiększania wiedzy o otaczającym nas świecie, bo tylko wiedząc więcej, jesteśmy w stanie realnie działać.

PROGRAM:

16.12.2018, godz. 19:00 LUDZKI PIERWIASTEK

17.12.2018, godz. 19:00 ARKA PREZYDENTA ANOTE

18.12.2018, godz. 19:00 UPADEK ALEPPO

19.12.2018, godz. 19:00 KIEDY OWCA STAJE SIĘ LWEM

Mecenasi

Partnerzy

Sponsorzy