DKF

Dyskusyjny Klub Filmowy “Klaps” funkcjonuje w murach Charlie Monroe Kino Malta od września 2015 r., ale jego tradycja sięga kilkudziesięciu lat wstecz. To w 1981 r. przy X Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu powstał DKF “Dziesiątka”, który po latach zmienił siedzibę i przybrał nową nazwę. Jego działalność zainicjowali Maciej Plewiński i Maria Sołyga.W 1985 r. DKF “Dziesiątka” został przyjęty w Poczet Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, a już kilka lat później uhonorowano go nagrodą im. prof. Antoniego Bohdziewicza dla najlepiej pracującego DKF-u w Polsce. W międzyczasie “Dziesiątka” otworzyła się także dla widzów spoza X Liceum Ogólnokształcącego. Wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół DKF “Dziesiątka” organizowane były liczne projekcje, warsztaty i kursy.

Pierwsze wznowione spotkanie DKF-u, już po nazwą “Klaps”, odbyło się 21 września 2015 r. o 17:30, a pokazywanym filmem była cyfrowo zrekonstruowana wersja “Potopu” Jerzego Hoffmana. W programie DKF-u można znaleźć zarówno premiery, jak i wyjątkowe seanse klasycznych dzieł największych mistrzów światowego kina. Każdy pokaz poprzedzony jest prelekcją członków DKF-u lub filmoznawców, a po seansie odbywa się żywa dyskusja nad właśnie obejrzanym filmem. Oprócz cotygodniowych seansów, w listopadzie każdego roku organizowane jest także Seminarium Filmowe, podczas którego odbywają się liczne pokazy i spotkania z zaproszonymi gośćmi.

Projekcje DKF-u “Klaps” odbywały się regularnie co tydzień, w każdy czwartek o 17:30. Karnety DKF-u można było kupować we wrześniu każdego roku, wraz z rozpoczęciem nowego sezonu spotkań. Całoroczny karnet kosztował 20 zł i upoważniał do kupna biletów w cenie 8 zł na wszystkie filmy wyświetlane w ramach DKF-u.

 

Obecnie działalność DKF-u “Klaps” została zawieszona.


Mecenasi

Partnerzy

Sponsorzy